Materiały do pobrania

W tej sekcji znajdziecie materiały do pobrania i użycia podczas sesji.

  1. karty postaci (Wolsung 1.5)
  2. jazda próbna (Wolsung 1.5)
  3. starter
  4. przydatnik (Wolsung 1.5)
  5. brawurowy Wolsung
  6. mapy
  7. lyonesse crystalograph
Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019

Karty postaci

Karty postaci do Wolsunga 1.5 autorstwa Jagmina:

Jazda próbna

Broszura zawiera mechanikę do Wolsunga 1.5: zasady testów i konfrontacji, zasady tworzenia i rozwoju postaci, przykładowe gadżety i atuty, reguły dotyczące osiągnięć oraz podstawowe zasady magii. A zatem jest tu wszystko, co potrzebne, by stworzyć Niezwykłą Damę lub Dżentelmena i rozegrać emocjonujące przygody w pełnych wyzwań czasach Magicznej Rewolucji Przemysłowej.

Jazda Próbna

Wolsung: Jazda Próbna (pdf)

Starter

Broszura zawiera kompletne wprowadzenie do świata i zasad fabularnej gry akcji Wolsung: Magia Wieku Pary. Jest tu wszystko, co potrzebne, by stworzyć Niezwykłą Damę lub Dżentelmena i rozegrać emocjonujące przygody w pełnych wyzwań czasach Magicznej Rewolucji Przemysłowej. Oprócz przystępnie wytłumaczonych zasad przygotowaliśmy dla was sceny z życia bohaterów, opisy najważniejszych krain oraz najciekawsze fakty z historii świata. Zasady możecie od razu wypróbować w praktyce w przykładowej przygodzie.

Wolsung: Starter (pdf)

Przydatnik

Mini dodatek do Wolsunga 1.x, wydany w formie talii kart. Zawiera skrót zasad i poręczny generator przygód.

Wersja polska jest trochę przeterminowana, zawiera stare zasady manewrów. W wersji angielskiej zasady są zaktualizowane do wersji 1.5.

Brawurowy Wolsung

Oto zbiór zasad umożliwiająca grę w świecie Wolunga na mechanice SWEPL. Nie jest to konwersja systemu, więc nie znajdziecie tu sposobu na przeniesienie już istniejącej postaci na nowe zasady, nie staraliśmy się również oddać wszystkich niuansów wolsungowej mechaniki.

Jeśli chcecie zagrać w Savage Worlds w nowym brawurowym świecie – znajdziecie poniżej wszystkie potrzebne informacje. Jeżeli natomiast interesują was rozwiązania mechaniczne specyficzne dla Wolsunga, polecamy Jazdę Próbną.

Brawurowy Wolsung (pdf)

Mapy

Po kliknięciu w obrazek, mapa otworzy się w nowym oknie. Niestety, pliki w wyższej rozdzielczości nie przetrwały.

Slawia, mapa fizyczna

Lyonesse Crystalograph

Unikalne, wręcz muzealne, egzemplarze gazetki promocyjnej, którą rozdawałem na konwentach na długo przed wydaniem Wolsunga.

Pliki przygotowane są do druku dwustronnego i złożenia – stąd dziwna numeracja stron.