FAQ: Wolsung 2.0

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Wolsunga 2.0.

Ostatnia aktualizacja 03.01.2021

Kiedy ukaże się Wolsung 2.0?

Gdy tylko zakończymy prace i będziemy mieli gotowy podręcznik. Ponieważ druga edycja powstaje w ten sam sposób co pierwsza, czyli jako projekt robiony po godzinach i dla przyjemności, nie chcę obiecywać konkretnych dat. Pierwsza edycja powstawała osiem lat, z drugą planuję uwinąć szybciej 😉

Jak to się mówi w branży: when it’s ready.

Może zrobicie zbiórkę?

Prawie na pewno przed wydaniem zrobimy zbiórkę – wszystko w swoim czasie.

Kto pracuje nad Wolsungiem 2.0?

Nową edycję Wolsunga pisze Garnek, czyli Artur Ganszyniec, autor i pomysłodawca oryginalnej wersji gry. W burzach mózgów i pierwszych testach uczestniczą również, między innymi, Krzysztof Hryniów, czyli autor mechaniki do W 1.x i Paweł Jasiński, czyli autor klasycznej wolsungowej kampanii Operacja Wotan.

Ponieważ Wolsung nie byłby tym, czym jest, bez udziału i wsparcia wszystkich Graczek i Graczy, kluczowy dla kształtu drugiej edycji jest też Wasz feedback. Bez pomysłów, wniosków i konstruktywnej krytyki, jakie od Was dostaję, gra byłaby po prostu gorsza. Dziękuję.

Chcę zagrać w Wolsunga 2.0, skąd wziąć testową wersję podręcznika?

Podręcznik w wersji do testów dostępny jest dla subskrybentów naszej listy mailingowej, do której możesz się zapisać przez formularz na stronie głównej. Pamiętaj, żeby po zapisaniu się potwierdzić subskrypcję – jeśli nie przyjdzie do Ciebie mail z prośbą o potwierdzenie, sprawdź w folderze spam.

Czy okładka podręcznika testowego jest finalna?

Nie. Nad nową szatą graficzną będziemy dopiero pracować – zarówno okładka, jak i ilustracje w podręczniku dopiero powstaną. Póki co na okładce jest pierwsza kolorowa ilustracja, którą zamówiłem do Wolsunga kilkanaście lat temu 🙂 .

Czy zasady / układ / tekst w podręczniku 2.0 są finalne?

Nad całym podręcznikiem, zasadami i treścią będziemy pracować aż do wydania, więc finalny układ, tekst i zasady będą na pewno lepsze niż dziś. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi do obecnej wersji, daj mi znać.

Mam pomysł do Wolsunga, gdzie mogę się nim podzielić?

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i dołączenia do grupy wolsung rpg. Uważnie czytam wszystkie wpisy, komentarze i wiadomości. Możesz też po prostu napisać do mnie maila.